Przejdź do głównej zawartości

High level.

Anglio nadchodzę! Ta dam ! Dama mistrz "życia", nieogaru, i typowego dla siebie yolo wraca ! Czasem się zastanawiam jak jeszcze długo Bozia będzie miała do mnie cierpliwość i będzie na mnie patrzeć z dobrocią, bo serio ja to chyba nie mam instynktu samozachowawczego i niczym ćma pcham się do unicestwienia. Pierwsza rodzinka z brzegu jaka się odezwała, 15 min skype, " I hope you would like to be our au pair" i Dama oczywiście wielkie YOLO i tak, jasne że tak. Co tam że 4-ka dzieci, co tam że jakieś zadupie na krańcu świata i że pustkowie, co tam, że kasa słaba, że nie ma tam komunikacji ! Dama mistrz! Wstańcie i zacznijcie klaskać. Mój przykład jest tym jak NIE wybierać rodzinki, i jak NIE być taką au pair jak ja czyli -ZŁĄ au pair.

Na dodatek, żeby złego było za mało to dzieci są w wieku  3, 6, 11, 16. Luke(3) - jestem na takiego to jeszcze da sie ustawić, Martha(6) - to już niby rozumne, szkoła odzywki czasem jak dowali z tekstem takie dziecko to człowiek może się nogami zakryć, poza tym trochę przeraziła mnie na skype i zaczęłam się jej bać, że będę mieć z nią pod górkę taki mały szatan się zapowiada, Annie (11) William (16) - Boże przecież nastolatki mnie nie cierpią, a ja sama osobiście się ich boje ! W co ja się wpakowałam ?!


Jestem ciekawa co z tego wyjdzie ?! Będę ich pierwszą au pair i ogólnie hostka jest jakoś pozytywnie nakręcona, strasznie mi Kate przypomina, więc mam nadzieję, że nie będzie tragicznie, a jak będzie to mam nadzieję, że przeżyję 3 miesiące !

Wgl. dowiedziałam się, że mam przezajebiste referencje (serio hości wybaczyli mi podpaloną kuchnie i pożar żelazka i zepsuty rower ?!) i że jestem super  social, out going, sociable i milion innych przymiotników w ten deseń. Zastanawiam się co, Beti jej naopowiadała bo w każdym mailu jaki dostaje od nowej HM jest pytanie, czy wszystko ok ? I czy na pewno lokalizacja jest spoko, bo na pewno bede miala możliwość poznawać nowych ludzi itp. Serio, aż tak zabalowałam ? LoL w sumie host mi wypomniał mój "have fun and party" jak mnie odwoził, może wracanie o 4 nad ranem w środku tygodnia było przesadą?

I serio co jest ze mną nie tak i 15 min rozmowami na skype podczas których ja nic nie mówie ?


Co do angielskiego i mówienia, ostatnio dowiedziałam się na zajęciach, że mam angielski high level, ale tylko w mówieniu, bo z gramy oczywiście mam szmaty. Dama tak bardzo, HIGH LEVEL bardzo. Szkoda, że mojego HL nie słychać w rozmowie na skype z rodzinką. I jestem ciekawa jak mój HL będzie wyglądał w UK z nastolatkami ?!

Sesja jest do bani! Szczerze nie polecam 2/10.

Komentarze

  1. W jakim mieście jesteś au pair? Ja w Londynie ale chciałabym zwiedzić inne miasta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej ! Ja jestem obecnie na totalnym zadupiu :x(sorka za słownictwo), w zachodniej Anglii obok miasteczka Newton Abbot, ok 3 godz do Londynu ! :< Jednak mogę polecić Oxford ! Jest przecudowny! Byłam również w Brighton. Jednak z Londynu masz super połączenia do każdego miejsca więc na Twoim miejscu bym tylko zwiedzała ! - mega zazdroszczę ! :>> Ja może się wybiorę do Londynu w sierpniu, albo we wrześniu, więc możesz mnie oprowadzić :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…