Przejdź do głównej zawartości

dziwne historie i inne takie...

Ten post miał powstać jakiś czas temu, a przed nim miało być również kilka innych, ale wyszło jak wyszło... czyli jak zawsze.


Ci co mnie znają lub przynajmniej poczytali trochę mojego bloga to wiedzą, że jestem specyficzna... oj no dobra dziwna... a najlepiej określa mnie chyba zdanie "więcej szczęścia niż rozumu".


Dzisiejsza opowieść będzie o tym jak to zawsze robię furorę na rozmowach o pracę... Jak już wcześniej wspominałam na blogu, moje rozmowy z rodzinkami zazwyczaj bywają krótkie, mało treściwe i bardzo słabe, ale o dziwo dostaję pracę (mam wrażenie, że ludzie w dużej mierze są masochistami). Co do pracy w Mohito, serio to była pomyłka. Nie żebym nie lubiła pracy z ludźmi/klientem, ogólnie była jakoś mega nie ogarnięta czy coś, no ale kurczę ja sama nie przyjęłabym swojej osoby do pracy w takim sklepie. Po prostu nie wpisuje się w styl, pfff lać na styl, tam nawet nie ma mojej rozmiarówki !!! Jedyne co mogłabym tam kupować to torebki, buty, biżuterie czy inne dodatki - gdyby to wszystko nie było tak drogie i w dużej mierze beznadziejnej jakości hahahahaha...
No i koniec końców dochodzimy do stanu obecnego... a zaczęło się to tak... był poniedziałek, byłam po zaliczeniu ze statystyki, rozmawiałam z siostrą, ale coś nam przerwało... Zanim do mnie oddzwoniła dostałam wiadomość, że jakiś numer próbowała się ze mną skontaktować, no więc oddzwaniam a tu odzywa się pani, że chciałaby się ze mną umówić na rozmowę w sprawie pracy na jutro siala lala, pełno informacji a ja tylko potakuje... Ustalamy, że jutro na 10, mamy rozmowe w tym sklepie, no ok ok. Oddzwaniam do siostry wielce podekscytowana i jej opowiadam:
Me; Mam jutro na 10 rozmowe w Gapie
J: Gdzie?
M: No w Gapie.
J: We Wrocławiu ?!
M: Nie no w Legnicy..
Chwila ciszy
J: Gap w Legnicy?
ja już zmieszana
M: Nie no w Big Starze
No i idę do BS na rozmowe na 10, okazuje się że kierowniczka jest w innym lokalu bo są w czasie zmian, idę, czekam... Przychodzi babeczka ja wyjaśniam jej sprawę, ona zmieszana... Przeprasza, mówi, że nie zna żadnej pani A... Gadamy gadamy ja już jestem na etapie " co mi k. odjebało?" - ona pewnie też.. Po czym przepraszam i mam zamiar wyjść, a ona z tekstem w stylu"W sumie my również szukamy pracowników proszę wysłać lub zostawić cv"
Me" Już zostawiałam u Państwa cv, również odpowiadałam na ogłoszenia"
O: " Wie pani co? Fajna jest pani, jeżeli nie znajdzie pani pracy do poniedziałku to zapraszam na rozmowe"
M" ?????"

Wychodzę skołowana jest jakieś 15 min po 10 dzwonie na numer z wczoraj, pierwsza próba nieudana. Za drugim razem odbiera pani A.;
Moi" yyy dzień dobry przepraszam bardzo, wiem że już pewnie po sprawie bo się spóźniłam, ale miałam problemy techniczne (heheheheszki ostre wkręty)"
 pani A" yyy a gdzie pani jest?"
 Moi"no stoje przed galerią"
pani A"a to proszę przyjść"
 Moi" yyyyyyyy a w  jakim to sklepie miało być????"
pani A"podaje nazwę i tłumaczy gdzie się on znajduje"
Ostro zrezygnowana, ale sie wybieram na rozmowę... Bo kto o zdrowych zmysłach przyjmuje kogoś kto się spóźnił na rozmowę o pracę?


 Albo wypadam mega zajebiście na rozmowach kwalifikacyjnych, albo ludzie są mega zdesperowani (obstawiam tą opcję).


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Match, matcha, matchem pogania, a PM jak nie było tak nie ma... #CC

W sumie ja osobiście średnio lubię czytać takie posty, jednak ku własnej pamięci wydaje mi się, że warto zrobić tego posta. Później będę się zastanawiać jaka głupia byłam, że kogoś odrzuciłam lub jaka mądra, że się nie zdecydowałam. 

W ciągu dalszym mamy tylko room w CC, w APIA się grzebią gorzej niż muchy w smole, a APC to nie wspominajmy postawmy tylko [*]. Jak wiecie bądź nie mój profil w CC został otworzony 30 października 2017 roku o godzinie 10:56 ! Dodam, że poprawki na aplikacji skończyłam w nocy z 29/30 więc mega PLUS dla agencji za ogarnianie i dla mojej konsultantki za poganianie mnie! A pierwszy match tego samego dnia o 14:59. 

MATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: Randolph, NJ
Dzieci: bodajże 3
Komentarz: zanim dobrze obczaiłam funkcje na profilu i to, że mogę zapisać sobie ich profil w pdf to zniknęli mi z roomuMATCH #2 (30.10.2017)
Lokalizacja: Vienna, VA
Dzieci: girl (5 y/o), boy (1y/o)
Komentarz: prawdopodobnie sama zrzuciłam ich z profilu 


NIEMATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: ?,…

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…