Przejdź do głównej zawartości

AU PAIR EXTRAORDINAIRENo to może zaczniemy od tego co to za program, ten AU PAIR EXTRAORDINAIRE? W jakiej agencji? I o co w nim wchodzi? 

O tym programie przeczytałam na stronce Au Pair in America, gdzie czytamy:

"Jeśli wcześniej zawodowo zajmowałaś się dziećmi i posiadasz wykształcenie w tym kierunku, ten program jest idealny dla Ciebie! Amerykańskie rodziny przyjmujące Au Pair Extraordinaire wysoko cenią wiedzę i umiejętności kandydatek, doceniając ich wpływ na rozwój i edukację swoich dzieci. 

Kieszonkowe Au Pair Extraordinaire to aż USD 250 tygodniowo! 
Jeśli planujesz w przyszłości poświęcić się zawodowo pracy z dziećmi, udział w programie Au Pair Extraordinaire może stać się również ważnym punktem Twojego CV.
Uprawnienia kwalifikujące do programu Au Pair Extraordinaire:

 • pedagogika wczesnoszkolna ze specjalizacją - studia licencjackie lub magisterskie
 • opiekunka dziecięca (certyfikat)
 • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza - studia licencjackie lub magisterskie
 • pracownik socjalny z rocznym stażem pracy z dziećmi
 • wykwalifikowana pielęgniarka
Otrzymujesz:
 • bezpłatny bilet lotniczy w obie strony
 • 4 dni intensywnego szkolenia, tzw. "Orientation", z zakwaterowaniem i wyżywieniem, w Double Tree Hilton Hotel, k. Nowego Jorku
 • 13-miesięczną wizę J-1 Exchange Visitor's Visa z możliwością przedłużenia na kolejne 12 miesięcy
 • własny pokój i pełne wyżywienie podczas całego pobytu u rodziny goszczącej
 • ubezpieczenie medyczne o wartości 50,000 USD z możliwością powiększenia kwoty i zakresu*
 • 2 tygodnie płatnego urlopu
 • dodatkowe USD 500 na edukację
 • 13-ty miesiąc na podróżowanie!
 • kieszonkowe: USD 250,00 tygodniowo (ok. USD 13,000 rocznie)"

W związku z tym, że jedna zrezygnowałam z pedagogiki, na rzecz mojego kierunku i nie stać mnie na drugi kierunek studiów  (nowa reforma w szkolnictwie wyższym, jak miło) mój optymizm trochę przygasł. No ale punkt o certyfikacie opiekunki ponownie wzbudził we mnie nadzieje, ale myślę "kurcze wgl. co to jest? Jak? Gdzie?" Zdesperowana szukam w google, a tam wszystkiego z każdej beczki i nadal nie wiem o co chodzi i jak się do tego zabrać. Więc zdesperowana napisałam do agencji i dostałam następującą odpowiedź: 

"[...] Na program Au Pair Extraordinare może wyjechać osoba, która spełnia jeden z
poniższych warunków:
- posiada wykształcenie pedagogiczne (Licencjat lub Magister),
- ma 2 lata ciągłego doświadczenia w opiece nad dziećmi w wymiarze 40godzintygodniowo,
- jest wykwalifikowaną pielęgniarką,
- jest pracownikiem socjalnym posiadającym 1rok stażu w pracy z dziećmi" 

Myślę no oki, ale 40 godzin tygodniowo to wychodzi po 8 godzin dziennie w dni robocze, to nie ma szans abym się wyrobiła razem ze studiami, gdzie zajęcia mam zazwyczaj na rano. To nawet jak pójdę na wolontariat do domu dziecka czy przedszkola to w tygodniu wyciągnę góra 10 do 15 godzin, a reszta ? No więc ponownie napisałam do konsultantki, tym razem z zapytaniem czy to musi być placówka czy też może być to osoba prywatna ? No i oczywiście jak z papierami ?Czy wystarczą referencje czy jednak będę  potrzebować umowy ? Dostałam odpowiedź, iż zarówno placówka jak i osoba prywatna może  poświadczyć nasze doświadczenie. No i wystarczą referencje. 

Jeżeli chodzi o różnice w programie podstawowym, a extaordinaire? To przede wszystkim wymagania jakie należy spełnić, aby dostać się do drugiego programu. Jednak liczba godzin się nie zmienia, a jednak wzrasta kieszonkowe. 

W związku z tym, że jednak mam dość dużo czasu do planowanego wyjazdu i przez nadchodzące 3 lata (mam nadzieje) miałam zamiar zdobywać referencje, to dlaczego miałabym nie skorzystać? Połączyć i na dodatek zarobić trochę więcej ? 

Mam jeszcze w najbliższym czasie zamiar wybrać się na spotkanie zarówno Au pair in America, jak i CC więc może czegoś jeszcze się dowiem. Jednak jeżeli chodzi o inne agencje, to nie jestem pewna czy ktoś jeszcze proponuje podobny program. Jednak systematyczne postaram się poszerzyć wiedzę na ten temat.

A może ktoś był na tytułowym programie? Czyżby to tylko slogan?  A może ktoś jest zainteresowany tym programem? 

Komentarze

 1. Pamiętaj o naszym Sylwestrze w NY :D a tak serio to chyba poczytam sobie o tym, ale to już po sesji :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…