Przejdź do głównej zawartości

#2 Różnice, różności 1. Stare domy - czyli coś co uwielbiają Anglicy. Jeżeli nie stać Cię na kupienie starego domu to źle, ale zawsze możesz kupić nowy dom stylizowany na stary. Tak właśnie! Anglicy uwielbiają cegłę jest ona wszędzie ! Uwielbiają również białe ściany (brudną biel i tego typu rzeczy też) ! Są one wszędzie, jeszcze nie byłam w domu tutaj, który nie miałby białych lub kremowych ścian. 
 2. Agencje nieruchomości  - Znacie tabliczki SOLD z filmów i z seriali ? Tu to normalność, jak nie zobaczysz przynajmniej jednej tabliczki na ulicy, którą idziesz to wiedz, że jest coś nie tak. Są wszędzie! Centrum miasta jest nawet ulica na której są praktycznie same biura nieruchomości i kilka sklepów (w tym polski :D) i jeden pub. 
 3. Wieżowce i bloki - wieżowca to ja w tym miasteczku nie widziałam i raczej nie zobaczę. Jednak już w Slough można coś już spotkać. Co do mieszkań w bloku, to raczej są to nowe osiedla niedawno powstałe i coś bardziej w stylu apartamentowców (nie wiem na pewno nie byłam).
 4. Bliźniaki i szeregowce  - Czyli kolejna rzecz jaką uwielbiają Anglicy. Jest tego pełno. 
 5. Domy familijne - Nie wiem jak to się naprawdę nazywa, ale to coś w stylu naszych bloków, jednak ogólnie bryła przypomina wielki dom, a we wewnątrz są apartamenty.
 6. Sprawdź jak wygląda dom sąsiada od wewnątrz - niedawno ogarnęłam, że ze względu na fakt, że wszystko sprzedaje się przez pośrednika, a pośrednik ma stronę internetową, Ty możesz sprawdzić za ile sąsiad kupił dom, i na dodatek sprawdzić rozstaw jego pomieszczeń, a czasem i zobaczyć zdjęcia.
 7. Stare jest piękne - mówiłam już o starych domach, ale nie powiedziałam o starych meblach. Tak więc wszędzie możecie znaleźć sklepy ze starymi meblami lub stylizowanymi na stare. Każde krzesło wygląda inaczej przy stole? Nie szkodzi, to tak ma być! Moi hości są "jacyś inni" wszystkie krzesła są takie same.
 8. Kominki - dom bez kominka, albo bez jego atrapy to nie jest wgl dom !
 9. Wykładziny - zazwyczaj piętro gdzie są sypialnie są wyłożone wykładziną, najlepiej białą, albo starymi deskami. 
 10. Ogródki - bardziej nazwałabym to wychodkami, bo jest to kilka na kilka metrów. Ale musi być! 
 11. Kołatka - nie uświadczysz chyba drzwi gdzie jej nie ma lub jej nie było ! Dzwonek - a to coś nowego!
 12. Listonosz - to coś co przyprawia Cię o bicie serca od godziny 10 do 12 kiedy to przynosi listy i strzela tym okropnym czymś co jest dziurą na listy, a ty myślisz, że ktoś przyszedł i lecisz na złamanie karku, aby otworzyć drzwi. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…