Przejdź do głównej zawartości

W moim kraju, ale tak jakby nie moim ...


Od kiedy zaczęłam uzyskiwać jakąkolwiek świadomość polityczną czy poglądową, strasznie emocjonowałam się takim wydarzeniem jak wybory. Będąc niewiele młodsza byłam przekonana, że żyje w wolnym kraju, gdzie mój głos jako obywatela ma jakieś znaczenie, że jeżeli ludzie chcą to mogą coś zmienić w normalny i cywilizowany sposób. Nie rozumiałam i nadal nie rozumiem dlaczego ludzie nie mogą wykonać swojego przywileju, a zarazem obowiązku wobec swojego kraju. Nie wiem, nie wyobrażam sobie abym mogła słuchać od rodziców, że oni nie idą na wybory. Raz oni sami się motywują, a na dokładkę ja rzępolę, że muszą, że trzeba. Logiczny jest dla mnie wniosek, że jak człowiek nie głosuje (a miał możliwość) to nie ma prawa do narzekania. Bo dlaczego ? Nie chciało mu się podnieść dupy z krzesła i zrobić"trzech kroków", ale siedzieć i narzekać może - jak mu źle? Ja się pytam co zrobił żeby to zmienić ? "Mój głos nic nie zmieni" Na pewno te 50 % nie oddanych głosów nie zmieniłoby NIC, naprawdę nie wniosło by NIC...

Jeszcze kilka lat temu jak myślałam o wyjeździe za granicę to zawsze uważałam, że to będzie przygoda, że pojadę na kilka lat podszkolić język, pozwiedzać świat i wrócę do Polski - bo nie wyobrażałam sobie, życia poza granicami MOJEGO kraju. Jednak z upływem lat zaczęłam nabierać przeświadczenia, że MÓJ kraj mnie nie chce. Moja idealistyczna wizja powrotu do kraju i założenia rodziny w nim - jakby niknie w oddali z każdym rokiem. Zaczynam sobie zadawać pytanie jak małe dziecko "dlaczego ja w wieku 20 lat muszę szukać pomysłu jak wyjechać z MOJEGO kraju i uzyskać stały pobyt w innym kraju?". Wiem, że jest wiele osób które zarzucą mi, że biorę od państwa to co fajne, a później chce się ulotnić nie dając nic w zamian. Jednak serio uwierzcie mi ja na prawdę wiele nie oczekuję i w sumie nie chce zbyt wiele, aby to państwo "mi dawało", chciałabym jedynie żyć ze świadomością, że mam perspektywy w tym kraju, że mam możliwość rozwoju, że mogę z pewnością planować tu przyszłość. Chciałabym iść do sklepu i nie być traktowana z góry jako złodziej, chciałabym iść do urzędu i nie być traktowana jako natręt, myśląc o zostaniu przedsiębiorcą nie chciałabym w podświadomości liczyć się z tym, że w którymś momencie zostanę uznana za złodzieja, chciałabym mieć poczucie bezpieczeństwa i podtrzymywania prawdy historycznej, chciałabym, aby moja pensja miała większą wartość niż 7zł/h, idąc na wybory nie chciałabym się zastanawiać nad tym czy mój głos będzie miał jakieś znaczenie? Czy ja naprawdę wymagam tak wiele ? Wydaje mi się, że moje oczekiwania nie są jakieś wielkie, że nie  są niemożliwe. Wydają mi się wręcz podstawą do normalnego funkcjonowania w sensie dosłownie funkcjonowania, a nie egzystowania...

Nie jestem socjologie, politologiem tak naprawdę jestem nikim, a może jestem kimś ? Chciałabym być uważana za obywatela, co ma prawo powiedzieć co mu się podoba lub nie, co ma prawo zabrać głos w sprawie dotyczącej bezpośrednio jego życia, a nie bezmyślną marionetką, która ma tylko pracować, płacić podatki nie sprawiać zbyt wielu problemów, najlepiej nie pytać i zgadzać się ze wszystkim co się jej powie.


Czasem mam wrażenie, że ludzie z gimnazjum są bardziej żądni zmian niż osoby dojrzałe. Rozumiem ludzi którzy od 25 lat chodzą na wybory i są znużeni bo nic się nie zmienia, tracą nadzieję z każdym rokiem i z każą złotówką powiększającego się deficytu. Jednak nie rozumiem ludzi młodych? Jakieś debilne ACTA i tłum młodych nie zawsze pełnoletnich ludzi, potrafiło zmusić rząd do wycofania swoich urojonych postulatów, nie udało się to rodzicom "5-latków", a udało się młodym gówniarzom... To takie smutne, że dopiero jak nam coś chce odebrać to zaczynamy o to walczyć... Jest "chujowo ale stabilnie" - nie nazwałabym stabilnością dawania możliwości, aby inne kraje zrzucają wszystkie "gówniane" sprawy na nasze plecy bo przecież II wojna światowa to tak naprawdę wina Polski, spory międzynarodowe to nasza specjalność, nie zapomnijcie wypłacić jakiś odszkodowań oficerom SS (jakby jakiś jeszcze żył i chciał to zawsze może próbować zakładam, że może nawet uda mu się coś ugrać w naszym kraju), jednak jakbyście chcieli jakąś finansową pomoc będąc obywatelem w SWOIM kraju nie zapomnijcie przynieś jakiegoś przekonywującego dowodu np. głowa pod pachą czy coś ? Jest tak stabilnie, że nadal więcej osób wyjeżdża niż wraca.

Może "gówniarze" z gimnazjum mają więcej rozumu? Może ludzie wieku 18 lat przechodzą jakieś pranie mózgu i w sumie mają gdzieś co się dzieje w kraju. "Nie interesuje się polityka" czyli co ? Nie masz poglądów ? Nie wiesz w jakim państwie chcesz żyć? W związku z czym po co tu jesteś skoro nie obchodzi Cię gdzie żyjesz i jak żyjesz to może jesteś jaką amebą czy coś ?


Z czasem zaczynam się zastanawiać, a może popadać w jakiś obłęd - czy tylko MI jest tak źle w MOIM kraju ? Czy tylko ja mam poczucie bycia sierotą wielkiej plątaninie niezrozumiałych paragrafów i kruczków, afer i łapówek, gdzie "dzieci lepszego Boga (czy ojca)" mogą wydawać 10 razy tyle na ubrania co jedna uboga rodzina wydaje na jedzenie. Czy tylko ja mam wrażenie, że MÓJ kraj chyba nie dojrzał do demokracji ? 25 lat temu było za wcześniej i teraz chyba też jeszcze jest nieodpowiedni czas. Kiedy ludzie swój przywilej, a zarazem obowiązek wobec kraju traktują jak gówno, coś nieistotnego.Czy MÓJ kraj będzie jeszcze MÓJ za 20 lat ?


Tak tylko myślę.
#rozważaniarozemocjonowanejnastolatki #wybaczjużnienastolatkajednakchybanadalnapozimiepięciolatka  #mojkrajtakipiekny #zironiąizesmutkiem #mamozabierzmniestąd #jestemzadużaabybyćdorosła #hasztagisąnajważniejszeKomentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

Match, matcha, matchem pogania, a PM jak nie było tak nie ma... #CC

W sumie ja osobiście średnio lubię czytać takie posty, jednak ku własnej pamięci wydaje mi się, że warto zrobić tego posta. Później będę się zastanawiać jaka głupia byłam, że kogoś odrzuciłam lub jaka mądra, że się nie zdecydowałam. 

W ciągu dalszym mamy tylko room w CC, w APIA się grzebią gorzej niż muchy w smole, a APC to nie wspominajmy postawmy tylko [*]. Jak wiecie bądź nie mój profil w CC został otworzony 30 października 2017 roku o godzinie 10:56 ! Dodam, że poprawki na aplikacji skończyłam w nocy z 29/30 więc mega PLUS dla agencji za ogarnianie i dla mojej konsultantki za poganianie mnie! A pierwszy match tego samego dnia o 14:59. 

MATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: Randolph, NJ
Dzieci: bodajże 3
Komentarz: zanim dobrze obczaiłam funkcje na profilu i to, że mogę zapisać sobie ich profil w pdf to zniknęli mi z roomuMATCH #2 (30.10.2017)
Lokalizacja: Vienna, VA
Dzieci: girl (5 y/o), boy (1y/o)
Komentarz: prawdopodobnie sama zrzuciłam ich z profilu 


NIEMATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: ?,…