Przejdź do głównej zawartości

100 TBID


100 THINGS TO DO BEFORE I DIE

W budowie.


 1. Odwiedzić Stany Zjednoczone.
 2. Odwiedzić wszystkie 7 kontynentów.
 3. Kąpać się w oceanie.
 4. Odwiedzić Nową Zelandię.
 5. Przejechać się na słoniu.
 6. Przejechać się na wielbłądzie.
 7. Nauczyć się angielskiego !!
 8. Londyn.
 9. Paryż
 10. Zwiedzić całą Europę.(najlepiej autostopem)
 11. Wybrać się na Road Trip. 
 12. Skoczyć ze spadochronem.
 13. Skoczyć na bandżi.
 14. Pływać z delfinami.
 15. Wziąć lekcje latania. 
 16. Nauczyć się jakiegoś języka (pomijając angielski i polski).
 17. Skończyć studia.
 18. Być na dwóch półkulach jednocześnie.
 19. Być w czterech miejscach jednocześnie. 
 20. Zobaczyć rafę koralową.
 21. Napisać książkę i ją opublikować. 
 22. Nauczyć się jeździć na nartach.
 23. Nauczyć się jeździć na łyżwach.
 24. Nauczyć się jeździć na snowboardzie.
 25. Zarobić samej na swoje wakacje.
 26. Zarobić samej na coś kosztownego.
 27. Pojechać do Disney World.
 28. Spotkać królową/księcia.
 29. Zakochać się.
 30. Pójść na świetny koncert.
 31. Tańczyć w deszczu.
 32. Przelecieć się balonem. 
 33. Zobaczyć zorze polarną.
 34. Spać pod gołym niebem.
 35. Znaleźć pracę którą będę kochać.
 36. Zrobić sobie tatuaż. 
 37. Odwiedzić wszystkie stany w USA.
 38. Wziąć lekcje baletu.
 39. Wziąć lekcje surfowania.
 40. Zobaczyć mecz o super bowl.
 41. Zobaczyć na żywo mecz bejsbolowy.
 42. Zobaczyć na żywo finałowy mecz mistrzostw świata/europy.
 43. Zagrać w kręgle. 
 44. Spędzić sylwester w Nowym Jorku.
 45. Przeczytać książkę po angielsku od początku do końca.
 46. Australia.
 47. Zarobić na własny dom
 48. Za sponsorować rodzicom wakacje.
 49. Mieć pracę którą kocham. 


Komentarze

 1. czy mogę wiedzieć ile wynosi kieszonkowe au pair? I czy host rodzina opłaca kurs językowy?

  OdpowiedzUsuń
 2. To zależy od kraju. W UK teoretycznie zaczyna się od 60f na tydzień, ale nigdy bym się za to nie łapała. Oferty zaczynające się od 80f na tydzień już można rozważyć. Jednak pamiętaj, aby mierzyć wynagrodzenie na czas pracy. Tak więc 80 za 30 godz. wydaje się ok. Im więcej godzin i obowiązków tym większe wynagrodzenie. Co do kursów, to też zależy. Możesz znaleźć bezpłatne, albo tanie a dobre za 100 f za rok (dużo szkół jest dofinansowywanych przez UE), wydaje mi się, że cena jest też zależna od miejscowości. Czy rodzina zapłaci ? Powinna, ale nie musi, jednak warto zapytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. ile godzin dziennie pracujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej 5/6, raz mniej raz więcej. Obecnie HM ma nową pracę, która ma ruchome dni pracy. Tak więc kiedy ona nie pracuje to musze ogarnąć pokój chłopców i zabawki, czasem zaprowadzić T do przedszkola, albo mam dzień wolny. Kiedy ona pracuje to mam 9/12 godzin o.O, ale jak już to najwyżej 2 razy w tygodniu, więc nie jest tragicznie, chociaż czasem dzieciaki dają mi popalić >,,<

   Usuń
 4. witam, planuje wyjazd jako au pair do Anglii ale zastanawiam się nad agencją. Czy możesz mi którąś polecić. Jak to wyglądało od strony formalnej, jakie dokumenty trzeba, ile zajęła Tobie cała ta procedura, po jakim czasie od zarejestrowania się wyjechałaś do swojej rodzinki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy na jak długo chcesz jechać, jeżeli na krótki okres nie opłaca się z agencją jak przynajmniej na rok to juz bardziej. Ja pojechałam z Gawo (sprawdzaj promocje) jest jeszcze Prowork i Happy AuPair. Jednak ja polecam Gawo jakoś szybciej to poszło. Dokumenty to referencje, referencje charakteru, zaswiadczenie o niekaralności (50zł), zaświadczenie od lekarza, foto album, list do rodziny.Ja papiery robiłam 8 dni. W Ja za agencje płaciłam 500 zł. W dzień który się zarejestrowałam dostałam telefon, krótką rozmowę, sprawdzenie języka. W UK byłam chyba po niespełna 3 tyg. Jeżeli jedziesz na rok rodzina sponsoruje bilet.

   Usuń
 5. ile razy rozmawiałaś ze swoimi hostami przed wyjazdem (na skype)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz na skype z całą rodzinką i pare razy z HM przez tel.

   Usuń
 6. ile wynosi twoje kieszonkowe jeśli można spytać, i czy host rodzina opłaca Twój kurs językowy?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, do kiedy zostajesz w Anglii jako au pair? Ja własnie się zastanawiam nad wyjazdem jako au pair do Anglii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wracam na początku na studia (mam nadzieje) :D i będę miała rodzinkę do oddania :P

   Usuń
 8. Ja w tym tygodniu składam aplikacje do agencji i będę szukać rodzinkę. A czy twoja rodzinka będzie szukać nowej au pair?

  OdpowiedzUsuń
 9. o rodzinka do oddania, a w jakiej agencji będą szukać nowej au pair?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli chcecie znać szczegóły na piszczcie do mnie na namieszane@gmail.com i na wszystkie pytania wam odpowiem

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlaczego Twój instagram nie działa...

  OdpowiedzUsuń
 12. jak oceniasz pobyt au pair w rodzinie Polsko-angielskiej pod względem nauki języka angielskiego? czy nie nauczyłabyś się więcej w rodzinie gdzie nie ma naszych rodaków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy bym się nauczyła więcej ? Zważywszy na fakt, że z rodzinką rozmawiam głównie po angielsku, nie mam polskich znajomych to nie byłabym pewna czy mogłam nauczyć się więcej. Wiadomo, że musiałabym przed każdą rozmową z rodziną posiedzieć ze słownikiem, aby mieć wszystkie słowa, tak by móc wytłumaczyć coś czy zapytać o coś, a tutaj mogę wtrącić słówko po polsku i też zostanę zrozumiana, przy czym hości później podają mi to słowo po ang. Poza tym możliwość mówienia do dzieci w 2 jezykach jest jak najbardziej na duży plus. Po pierwsze nawet jeżeli nasz angielski jest tragiczny i dzieci są mniejsze możemy nawijać do nich jakieś głupoty po ang i przełamywać strach przed używaniem tego jezyka. Po drugie czasem człowiek nie ma siły tłumaczyć czegoś lub nie zna zbyt dużo słów w ang aby wytłumaczyć coś dzieciakom, a tak można przejść na polski i też zrozumieją. Poza tym z hostką czasem są śmieszne sytuacje kiedy z jednego języka przechodzimy na drugi. Zaczynamy rozmowę po ang i na przykład mi jest łatwiej i szybciej wytłumaczyć coś po polsku, albo po prostu nie mam słów czy głowy w ten dzień do rozmowy po ang, albo w drugą stronę któraś zacznie po polsku i po chwili druga przechodzi na angielski. Jednak zazwyczaj trzymamy się głównie angielskiego, na moją prośbę - na samym początku mojego pobytu zostałam zapytana w jakim języku chcę rozmawiać. Może gdybym była u anglików podłapałabym akcent, albo poznałabym więcej słów, ale wiem że na początku kosztowałoby mnie to wiele stresu. Poza tym w dalszym ciągu obawiam się, że to co powiem po ang może uzyskać całkowicie inny wydźwięk po ang niż ja zamierzałam i o wiele łatwiej wytłumaczyć coś po polsku czy sprostować. Więc dla osoby z bardzo słabym j. angielskim lub duzym strachem przed mówieniem po ang jak najbardziej polecam takie rodzinki.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…

Match, matcha, matchem pogania, a PM jak nie było tak nie ma... #CC

W sumie ja osobiście średnio lubię czytać takie posty, jednak ku własnej pamięci wydaje mi się, że warto zrobić tego posta. Później będę się zastanawiać jaka głupia byłam, że kogoś odrzuciłam lub jaka mądra, że się nie zdecydowałam. 

W ciągu dalszym mamy tylko room w CC, w APIA się grzebią gorzej niż muchy w smole, a APC to nie wspominajmy postawmy tylko [*]. Jak wiecie bądź nie mój profil w CC został otworzony 30 października 2017 roku o godzinie 10:56 ! Dodam, że poprawki na aplikacji skończyłam w nocy z 29/30 więc mega PLUS dla agencji za ogarnianie i dla mojej konsultantki za poganianie mnie! A pierwszy match tego samego dnia o 14:59. 

MATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: Randolph, NJ
Dzieci: bodajże 3
Komentarz: zanim dobrze obczaiłam funkcje na profilu i to, że mogę zapisać sobie ich profil w pdf to zniknęli mi z roomuMATCH #2 (30.10.2017)
Lokalizacja: Vienna, VA
Dzieci: girl (5 y/o), boy (1y/o)
Komentarz: prawdopodobnie sama zrzuciłam ich z profilu 


NIEMATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: ?,…