Przejdź do głównej zawartości

Co tu dużo mówić ...

3 tygodnie. Dokładnie, niby nic się nie działo, a jak chcę opisać coś co miałoby jakikolwiek sens, to oczywiście już nie pamiętam.
Na początku miesiąca spotkałam się z dwoma Czeszkami, spotkałyśmy się z jednym z pubów(tak mój pierwszy raz w takim miejscu). Jak nie angielski to polski lub czeski, jednakże pomimo wszystko muszę powiedzieć, że nasze języki nie są, aż tak podobne jak mi się początkowo zdawało. Był to również mój pierwszy raz z klasycznym burgerem – i mimo wszystko mówię Nie.  Pozory mylą nie jestem wielbicielką ff – a na pewno tych w bułce.
W następnym tygodniu spotkałam się z Węgierką. Pierwsze wrażenie – jest strasznie podobna z wyglądu do mojej byłej psia z mieszkania, kto wie ten wie, raczej za nią nie przepadałam.  Jednak mimo mojej pierwszej blokady z dziewczyną rozmawia się sympatycznie, mimo mojego łamanego angielskiego.  Poznała Polaków, ma znajomą Polkę, więc jest w stanie rozpoznać polski na ulicy no i oczywiście zna nasze soczyste i elokwentne „kurwa”.
Drugi weekend spędziłam na zakupach i musze stwierdzić , że wydałam zdecydowanie za dużo pieniędzy.  Nie sądziłam, że jestem taka. W niedzielę  bodajże spotkałam się z Węgierką, Australijką i Austriaczką, zdecydowanie nie słyszałam „dziwnego” akcentu Australijki o którym nasłuchałam się od innych.  Poza tym rodzinka zaproponowała mi możliwość pozostania na dłużej z czego się niezmiernie cieszę i mam nadzieje, że to wypali. W tygodniu ponownie spotkałam się z Węgierką i Australijką i w tym momencie jestem zdecydowanie na tak jeżeli chodzi o kurczaka tutaj, a przynajmniej pierś z kurczaka. Dowiedziałam się, że Australijka nie zna naszego „kurwa” co mnie niezmiernie zdziwiło, jednak, może tutaj jest za krótko, a w Australii nie ma aż tylu Polaków. Poza tym dowiedziałam się, że nie wszędzie w Australii spotkam  pająki na pół ściany i krokodyle gotowe zjeść nas żywcem. Co najwyżej w zoo, albo w znanych miejscach lol, znaczy tam gdzie jest zdecydowanie za ciepło niż ciepło – cokolwiek miałoby to znaczyć. I dochodzę do wniosku, że zdecydowanie musze nauczyć się słówek które pomogą opisać mi mój kierunek. Poza tym dowiedziałam się, że obcokrajowcy nie lubią wody gazowanej, co mnie zastanawia czy tu nie ma wody gazowanej, musze się wybrać do tesco – wybieram się od 2 tygodni. Oczywiście o ile je dobrze zrozumiałam.
Poza tym zapomniałam nadmienić , że dzieci miały 2,5 tygodniową przerwę, co oznaczało pozostawanie w domu z dwójką urwisów. Mimo tego, że moje dzieciaki nie są z piekła rodem, to przebywanie z nimi więcej niż 8 godzin dziennie to zdecydowanie za dużo jak dla mnie. W tym czasie robiłam swoje pierwsze placki ziemniaczane – niestety z torebki, chociaż nie wiem czy by cos z tego było gdyby nie ta torebka  :D No i moje pierwsze schabowe, T zjadł więc raczej nie było najgorzej :D
Od piątku miałam wolne bo hości wraz z dzieciakami pojechali na święta do jego rodziny.  Spędziłam je oczywiście na obijaniu się. W sobotę wybrałam się z Węgierką do Slough, miałam oczywiście nie wydawać pieniędzy- a co zrobiłam ? Wydałam, tak bardzo ja. Po powrocie ugotowałam żurek i byłam z siebie mega dumna J


Zapraszam na INSTAGRAMA klik klik jest na górze :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…