Przejdź do głównej zawartości

Match, matcha, matchem pogania, a PM jak nie było tak nie ma... #CCW sumie ja osobiście średnio lubię czytać takie posty, jednak ku własnej pamięci wydaje mi się, że warto zrobić tego posta. Później będę się zastanawiać jaka głupia byłam, że kogoś odrzuciłam lub jaka mądra, że się nie zdecydowałam. 

W ciągu dalszym mamy tylko room w CC, w APIA się grzebią gorzej niż muchy w smole, a APC to nie wspominajmy postawmy tylko [*]. Jak wiecie bądź nie mój profil w CC został otworzony 30 października 2017 roku o godzinie 10:56 ! Dodam, że poprawki na aplikacji skończyłam w nocy z 29/30 więc mega PLUS dla agencji za ogarnianie i dla mojej konsultantki za poganianie mnie! A pierwszy match tego samego dnia o 14:59. 

MATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja:  Randolph, NJ
Dzieci: bodajże 3
Komentarz: zanim dobrze obczaiłam funkcje na profilu i to, że mogę zapisać sobie ich profil w pdf to zniknęli mi z roomuMATCH #2 (30.10.2017)
Lokalizacja: Vienna, VA
Dzieci: girl (5 y/o), boy (1y/o)
Komentarz: prawdopodobnie sama zrzuciłam ich z profilu 


NIEMATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: ?, CT
Dzieci: bodajże 2 małych dzieci
Komentarz: dostałam, SMS od koordynatorki czy byłabym zainteresowana taką i taką rodziną. Jednak chcieli kogoś od stycznia, więc ładnie podziękowałam

MATCH #3 (31.10.2017)
Lokalizacja: New Orleans, LA
Dzieci: 2 girls (2y/o)
Komentarz: Miałam 2 skype z nimi, ogólnie teraz trochę żałuję, wolne weekendy, słodkie dzieci, własny domek, mieszkali na przedmieściach, ale nie daleko, samochód współdzielony, ale bez większych limitów, jedyne ograniczenia - zakaz jazdy po pijaku. Sami ze mnie zrezygnowali, ponieważ podkreślałam, że trochę obawiam się mieć małe bliźniaki, ponieważ nigdy z takimi nie pracowałam. Poza tym kochani ludzie, rozmawiałam z ich obecną AP, trochę odepchnął mnie bałagan w tle. MATCH #4 (2.11.2017)
Lokalizacja: Vienna, VA
Dzieci: 2 boys (1y/o) + boy ( 21y/o, 19 y/o, 17 y/o), girl (19 y/o) 
Komentarz: napisali do mnie, pierwszy raz nie odpisałam i nadal źle się z tym czuje. 2 młodszych ze starszych dzieci przebywa w domu. Nie lubię takich kombinacji. MATCH #5(4.11.2017)
Lokalizacja: McLean, VA 
Dzieci: ?
Komentarz: nie zdążyłam obczaić, jak szybko się pojawili tak szybko zniknęli MATCH #6(4.11.2017)
Lokalizacja: Dublin, OH
Dzieci: boy (2 y/o, 6months, 6months)
Komentarz: Dostałam od nich wiadomość, ale szukali kogoś od stycznia.MATCH #7(6.11.2017)
Lokalizacja: Malvern, PA
Dzieci: boy (6y/o), girl (4 y/o)
Komentarz: 


MATCH #8(7.11.2017)
Lokalizacja: Danville, CA
Dzieci: boy (2 y/o), girl (1y/o)
Komentarz: szukali kogoś od marca, dopiero teraz zauważyłam, że mieszkała z nimi babcia.


NIEMATCH #2 (8.11.2017)
Lokalizacja: Evergreen, Colorado
Dzieci: girl (12 y/o; 10,5 y/o, 18 months, 8 weeks), (boy 6,5 y/o; 5y/o; 8weeks)

Komentarz: dostałam maila od koordynatorki MATCH #9(8.11.2017)
Lokalizacja: Crosswicks, NJ
Dzieci: girl (4 y/o, 3y/o)
Komentarz: MATCH #9(10.11.2017)
Lokalizacja: Fredericksburg, VA
Dzieci: boy (2y/o, 1 y/o), girl (5 y/o)
Komentarz:  miałam z nimi skype, pierwsza rzecz, jechali samochodem jak ze mną rozmawiali mega czegoś takiego nie lubię, mama siedzi w domu, 0 gości, jak poznam chłopaka lub znajomych i będę chciała ich przedstawić hostom to spotkamy się w KAWIARNI -pato, plus wypytywali mnie o pracę porządkowe - podziękowałam 


MATCH #10(12.11.2017)
Lokalizacja: Westfield, NJ
Dzieci: boy (4 y/o), girl (1,5 y/o)
Komentarz: Miałam z nimi dwa skype, ale sie nie odezwali ponownie. Nie wiem może się w końcu zbiorę, żeby zapytać co o mnie myślą. Żydzi więc koszernie, trochę się tego obawiam, samochód na spółkę, hostka jak ze mną rozmawiała miała włączony dźwięk na tel i ciągle w niego zaglądała, mega minus. Weekendy pracujące,  2 dni w tyg wolne, ale nie z rzędu. Dzieci non top w szkole, więc w wakacje nie ma więcej roboty. 


MATCH #11(12.11.2017)
Lokalizacja:  Hingham, MA
Dzieci: boy (4 y/o), girl (2 y/o)
Komentarz: Miałam z nimi 2 skype. W sumie szukają kogoś od połowy stycznia, ale mnie chcą, więc są w stanie załatać jakoś sobie 2 tyg. Obecnie host niby jest w domu i szuka pracy, ale jak długo on będzie jej szukał who knows? Wysłałam im mega sługa liste pytań, ciekawe czy nadal będą mnie chcieli. Mieli wcześniej au pair, ale obecnie babcia się zajmuje dziećmi. Długo siedzieli mi na profilu, bo nie chciałam ich zrzucać bo miałam trochę dośc tych wiecznych maili i skypówMATCH #12(19.11.2017)
Lokalizacja: Winnetka, IL
Dzieci: boy (6 y/o, 3 y/o, 6 months)
Komentarz: MATCH #13#14(20/21.11.2017)
Lokalizacja: Stamford, CT
Dzieci:  girl (5 y/o, 2 y/o)
Komentarz: Polska rodzinka, chcą ap która będzie mówiła po polsku do dzieci. Od razu im napisałam, że dziękuje za zainteresowanie, ale ja nie będę ich matchem, bo nie chcę mówić po polsku do dzieci. Przy czym oni następnego dnia ponownie zablokowali mi profil, w sensie zeszli i ponownie na niego weszli czyli przez kolejne 24h miałabym niewidoczny profil dla innych rodzin. Napisałam do Wawy gdzie mam zgłosić chęć usunięcia rodziny - wyjaśniłam sprawę i zdjęli mi ich z profilu.MATCH #15(21.11.2017)
Lokalizacja: Fort Collins, CO
Dzieci:  girl (5 y/o, 4y/o, 1,5 y/o)
Komentarz: NIEMATCH #3 (8.11.2017)
Lokalizacja: Summit, NJ
Dzieci: girl (5 y/o, 1y/o, 1y/o), boy ( 3y/o, 1y/o)

Komentarz: Kochani! Szukali kogoś do starszych dzieci, bo mniejsze mają nianię. Dzieciaki słodkie, jednak mieszkali w bardzo małym domku, więc przez rok to chyba bym zwariowała. Nie wiem wgl sąd wzięli mój mail ?? MATCH #16(23.11.2017)
Lokalizacja: Ellicott City, MD
Dzieci: boy (5 y/o), girl (1,5 y/o)
Komentarz: MATCH #17(24.11.2017)
Lokalizacja: Mountain Lakes, NJ
Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o)
Komentarz: Polsko/ chińska ? rodzinka, ponownie chcą au pair która będzie mówiła do dzieci po polsku. Napisałam im, że przepraszam, ale nie mam zamiaru mówić po polsku. Czekam aż zejdą a jak nie to sama ich zrzucę. 


Większość rodzinek po 24h zrzucałam z profilu, czasem pisałam wiadomość, że jak są zainteresowani to tu jest mój mail i proszę o informację. Jednak nie widzę, przetrzymywania rodzinek na profilu, jeżeli oni sami nie są w stanie po połączeniu naszych aplikacji się napisać do mnie maila.
Czy mieliście matcha z którąś z tych rodzinek? Dajcie znać!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…