Przejdź do głównej zawartości

Co i jak ?

Miałam napisać co u mnie ale najpierw napiszę, jak to jest z całą aplikacją, bo zrobiłam to tak byle jak wcześniej, bo pomyślałam sobie, że już tyle dziewczyn to opisywało, że ja nie mam po co. Jednak na początku muszę zwrócić uwagę, że moja aplikacja, ogólnie była dziwna, szybka i ogólnie inna. Co wypełniałam? I skąd to brałam?

  1.  Pobieramy formularze ze strony Gawo -> FORMULARZE 
  2. Idziemy do Sądu Rejonowego (wydaje mi się, że dobrze mówię) i wypełniamy podanie, płacimy 50 zł w kasie i odbieramy ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI.
  3. Idziemy do lekarza rodzinnego i prosimy o wypełnienie formularza zdrowotnego i co najważniejsze NIE JEDZIEMY do pracy, ale na wymianę, albo jakoś tak, bo mogą nas odesłać do lekarza pracy co wiąże się, z kolejnymi kosztami.  
  4. Referencje - Proszę się tu nie łamać, idziemy do sąsiadki, albo do koleżanki mamy czy siostry i tyle.
  5. Charakter - sąsiadka, nauczycielka, pracodawca itp.
  6. List - dla innych to pestka, dla mnie była masakra, zaczynamy o sobie skąd jesteśmy, co robimy, później o rodzinie kim są co robią na co dzień, o rodzeństwie, o doświadczeniu, że lubisz dzieci i jak spędzasz z nimi czas, dlaczego chcesz jechać, dlaczego myślisz, że będziesz dobrą Au pair itp.
  7. Prezentacja - zależy od agencji i miejsca podróży, można robić foto-album, albo film. Czego potrzebujemy? Zdjęć z rodziną, z dzieciakami i małych opisów. 
  8. UBEZPIECZENIE - ze względu na fakt, że nie mam statusu studenta i nie jestem ubezpieczona u rodziców musiałam wykupić sobie ubezpieczenie, moja mama się uparła, że nie będę kupować karty EURO26, więc na niecałe 5 miesięcy mam ubezpieczenie w WARCIE, zapłaciłam ok 350 zł, w które się wlicza NNW, ASS, OC i ODSZKODOWANIE - wszystko w średnich stawkach. Karcie EURO nie masz odszkodowania. 
  9. BILET - ze względu na fakt, że miałam niecały tydzień na zakupienie biletów, to cenę miałam  niezłą. Nie mogłam kupić samodzielnie biletu, przez przelew coś stało się ze stroną, wiec musiałam zapłacić haracz biurowi podróży, sam bilet chyba kosztował coś w okolicach 370 zł, bagaż rejestrowany coś ok. 90 zł, i chyba reszta dla biura podróży bo zapłaciłam 502 zł. Więc zawsze warto sprawdzić inne porty lotnicze (z Wrocka był najtańszy bilet za 450 bez niczego). Ja leciałam z Katowic, no i warto sprawdzić autobusy.
W PROWORKU, formularze dostaje się po rozmowie z konsultantem, a może nawet dopiero po podpisaniu umowy. CENA 680 zł + 50 zł zaświadczenie o niekaralności + UBEZPIECZENIE
W Happy AU PAIR formularze są na stronie -> FORMULARZE  CENA 6-12 miesięcy 480 zł, 1-3 miesiące 580 zł + 50 zaświadczenie o niekaralności +UBEZPIECZENIE.
GAWO -> FORMULARZE są na stronie, CENA Regularna  to 750 zł, ale zawsze należy sprawdzić PROMOCJE + 50 zaświadczenie o niekaralności, + UBEZPIECZENIE.


Co do ubezpieczenia można jeszcze wybrać kartę EKUZ.

Zawsze też można szukać samemu rodzinny na AU PAIR WORLD , jednak tu musisz sie sam o wszystko zatroszczyć. Lub zgłosić się bezpośrednio do zagranicznej agencji, nie mam pojęcia jak to sie robi.


Moja wypowiedź tyczy się tylko EUROPY ! Masz pytania? Pytaj !

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…