Przejdź do głównej zawartości

Co i jak ?

Miałam napisać co u mnie ale najpierw napiszę, jak to jest z całą aplikacją, bo zrobiłam to tak byle jak wcześniej, bo pomyślałam sobie, że już tyle dziewczyn to opisywało, że ja nie mam po co. Jednak na początku muszę zwrócić uwagę, że moja aplikacja, ogólnie była dziwna, szybka i ogólnie inna. Co wypełniałam? I skąd to brałam?

  1.  Pobieramy formularze ze strony Gawo -> FORMULARZE 
  2. Idziemy do Sądu Rejonowego (wydaje mi się, że dobrze mówię) i wypełniamy podanie, płacimy 50 zł w kasie i odbieramy ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI.
  3. Idziemy do lekarza rodzinnego i prosimy o wypełnienie formularza zdrowotnego i co najważniejsze NIE JEDZIEMY do pracy, ale na wymianę, albo jakoś tak, bo mogą nas odesłać do lekarza pracy co wiąże się, z kolejnymi kosztami.  
  4. Referencje - Proszę się tu nie łamać, idziemy do sąsiadki, albo do koleżanki mamy czy siostry i tyle.
  5. Charakter - sąsiadka, nauczycielka, pracodawca itp.
  6. List - dla innych to pestka, dla mnie była masakra, zaczynamy o sobie skąd jesteśmy, co robimy, później o rodzinie kim są co robią na co dzień, o rodzeństwie, o doświadczeniu, że lubisz dzieci i jak spędzasz z nimi czas, dlaczego chcesz jechać, dlaczego myślisz, że będziesz dobrą Au pair itp.
  7. Prezentacja - zależy od agencji i miejsca podróży, można robić foto-album, albo film. Czego potrzebujemy? Zdjęć z rodziną, z dzieciakami i małych opisów. 
  8. UBEZPIECZENIE - ze względu na fakt, że nie mam statusu studenta i nie jestem ubezpieczona u rodziców musiałam wykupić sobie ubezpieczenie, moja mama się uparła, że nie będę kupować karty EURO26, więc na niecałe 5 miesięcy mam ubezpieczenie w WARCIE, zapłaciłam ok 350 zł, w które się wlicza NNW, ASS, OC i ODSZKODOWANIE - wszystko w średnich stawkach. Karcie EURO nie masz odszkodowania. 
  9. BILET - ze względu na fakt, że miałam niecały tydzień na zakupienie biletów, to cenę miałam  niezłą. Nie mogłam kupić samodzielnie biletu, przez przelew coś stało się ze stroną, wiec musiałam zapłacić haracz biurowi podróży, sam bilet chyba kosztował coś w okolicach 370 zł, bagaż rejestrowany coś ok. 90 zł, i chyba reszta dla biura podróży bo zapłaciłam 502 zł. Więc zawsze warto sprawdzić inne porty lotnicze (z Wrocka był najtańszy bilet za 450 bez niczego). Ja leciałam z Katowic, no i warto sprawdzić autobusy.
W PROWORKU, formularze dostaje się po rozmowie z konsultantem, a może nawet dopiero po podpisaniu umowy. CENA 680 zł + 50 zł zaświadczenie o niekaralności + UBEZPIECZENIE
W Happy AU PAIR formularze są na stronie -> FORMULARZE  CENA 6-12 miesięcy 480 zł, 1-3 miesiące 580 zł + 50 zaświadczenie o niekaralności +UBEZPIECZENIE.
GAWO -> FORMULARZE są na stronie, CENA Regularna  to 750 zł, ale zawsze należy sprawdzić PROMOCJE + 50 zaświadczenie o niekaralności, + UBEZPIECZENIE.


Co do ubezpieczenia można jeszcze wybrać kartę EKUZ.

Zawsze też można szukać samemu rodzinny na AU PAIR WORLD , jednak tu musisz sie sam o wszystko zatroszczyć. Lub zgłosić się bezpośrednio do zagranicznej agencji, nie mam pojęcia jak to sie robi.


Moja wypowiedź tyczy się tylko EUROPY ! Masz pytania? Pytaj !

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czas decyzji.

Wiecie czego najbardziej nie lubię??  Podejmowania decyzji.
Podejmowanie decyzji to najbardziej stresujące chwile w moim życiu.... Stresowałam się przy wyborze gimnazjum, później liceum i kierunku w liceum, przedmiotów zdawanych na maturze, tematu z j. polskiego na maturze, kierunku studiów, powrotu na studia, wyboru agencji, wyborze tematu pracy inżynierskiej (do której pisania już straciłam zapał) za każdym razem na teście abc na egzaminie czy sprawdzianie. To takie chwile gdzie czuje się pod presją, zaczynam gdybać i zastanawiać się - co w moim przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem. A już wgl. jak coś polubiłam lub mi się podoba to jest wgl. kaplica. hahha Tak samo jest dzisiaj kiedy muszę wybrać pomiędzy rodzinkami, obie są przesłodkie oraz obie są totalnie różne. 
Co do moich poszukiwań prowadziłam kilka rozmów z różnymi rodzinkami, dostałam paręnaście propozycji czy pozytywnych odpowiedzi. Jednak rozmowę na Skype zdecydowałam się tylko  z trzema. 
#1 Rodzinka z Irlandii co.Cava…

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…

Match, matcha, matchem pogania, a PM jak nie było tak nie ma... #CC

W sumie ja osobiście średnio lubię czytać takie posty, jednak ku własnej pamięci wydaje mi się, że warto zrobić tego posta. Później będę się zastanawiać jaka głupia byłam, że kogoś odrzuciłam lub jaka mądra, że się nie zdecydowałam. 

W ciągu dalszym mamy tylko room w CC, w APIA się grzebią gorzej niż muchy w smole, a APC to nie wspominajmy postawmy tylko [*]. Jak wiecie bądź nie mój profil w CC został otworzony 30 października 2017 roku o godzinie 10:56 ! Dodam, że poprawki na aplikacji skończyłam w nocy z 29/30 więc mega PLUS dla agencji za ogarnianie i dla mojej konsultantki za poganianie mnie! A pierwszy match tego samego dnia o 14:59. 

MATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: Randolph, NJ
Dzieci: bodajże 3
Komentarz: zanim dobrze obczaiłam funkcje na profilu i to, że mogę zapisać sobie ich profil w pdf to zniknęli mi z roomuMATCH #2 (30.10.2017)
Lokalizacja: Vienna, VA
Dzieci: girl (5 y/o), boy (1y/o)
Komentarz: prawdopodobnie sama zrzuciłam ich z profilu 


NIEMATCH #1 (30.10.2017)
Lokalizacja: ?,…