Przejdź do głównej zawartości

Sunny...

Wracam do ostatniego postu.
Być daleko, a jednak blisko - zadziwiające a jednocześnie strasznie pozytywne jest to, że obecnie rozmawiam, z bliskimi i znajomi zdecydowanie częściej niż jak byłam w domu. Ogromnie mnie to cieszy ponieważ, te kilkanaście dni było o wiele łatwiej przeżyć wiedząc, że mogę z kimś porozmawiać, odezwać się po polsku, pożartować i odprężyć, a zwłaszcza przez pierwszy tydzień (tak DD to do Was).
Tak jak wspomniałam w ostatnim poście już wszystko zaczyna wskakiwać na swoje miejsca jeżeli chodzi o moje samopoczucie i kontakt z nową rodziną, w związku z tym przydało by się poznać ludzi i przestać się noł lajfić bo będzie tak samo jak w domu. Co do rodzinki ! Boże ! Dzisiaj na kolacji  miałam usiąść obok T! Jeju, jeju, jeju ! Jestem w ogromnym szoku ! I bardzo, ale to bardzo szczęśliwa, w końcu po 15 dniach mi się udało, mam nadzieję, że jutro się mu nie odwidzi ! O co chodzi? O to, że T. był strasznie źle na mnie nastawiony, owszem kiedy zostawał ze mną sam wszystko było w najlepszym porządku. Bawił się, słuchał, nawet dawał się nosić na rękach. Jednak w towarzystwie rodziców był jednym wielkim panem NIEDOTYKALSKIM. Zawsze było, że on nie chce siedzieć koło Pauliny, że Paulina jest be itd. A dzisiaj schodzę na kolację, a T.s do mnie, abym usiadła obok niego, bliżej, bliżej i bliże, i że od teraz jesteśmy przyjaciółmi ! W jakim byłam szoku, a rodzice ! No, ale ok, ok! Wszystko od początku.

Dzisiaj był Mother's day! Tak, tak a ja mam wielki nie ogar. Nic nie miałam dla mojej Host mamy! Ups. Jednak do maja będę więc postaram się to nadrobić polskim dniem mamy. Przed południem, moja hostka zapytała się czy chce się z nimi wybrać do Windsor, jak usłyszałam nazwę to myśl "ale że gdzie" - tak, tak wiem jestem nie ogarem (kolejny raz to samo, mamy moje ulubione słówko na dziś). Zgodziłam się bo i tak nie miałam, żadnych planów na dziś, dopiero gdy tam dojechaliśmy mój mózg zaczął pracować.... Strasznie mi się podoba a to nie było jeszcze jakikolwiek zwiedzanie. Mój kochany Kraków to przy tym pikuś. I dopiero tam odczuwa się klimat typowo angielski -  te domy, a sam zamek, brak mi słów. Moja mieścinka to takie mieszanie z poplątaniem, czyli za bardzo nic, a tam... Mam nadzieje, że w najbliższym czasie tam wrócę. A co dla mnie jest w tym wszystkim najlepsze ? To, to że od kilku lat zaczytuje się w historycznych romansidłach i to wszystko będzie dla mnie niemalże urzeczywistnieniem mojej wyobraźni.

 Co do T. jeszcze, to oczywiście jak jechaliśmy na wycieczkę - I don't want sit next to him (tak gdybyście jeszcze nie wiedzieli T. nie uznaje takiego czegoś jak her lub she, wszyscy są he i him, choćbyście na nie wiadomo ile sposobów mu to tłumaczyli), wracał już koło mnie chociaż z wielkim marudzeniem. Wydaje mi się, że jednak przekonał się do mnie kiedy dziś przyszedł do mnie do pokoju i chciał się bawić. A kluczem tego wszystkiego była moja pościel pod którą pozwoliłam się mu schować przed potworami.

Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej !


Moja wspaniale nieskładna wypowiedź dobiegła końca ! Trzymajcie się!

Zapomniałam dodać, że mój telefon mnie kocha i się rozładował, no i że fb też mnie kocha i zmieniło swój wygląd.

Komentarze

  1. Oj te zmienne humory dzieci, miałam to samo z moim poprzednim podopiecznym! ale i tak Go uwielbiałam bardzo! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że mi wybaczysz, że dopiero teraz dodałam Twojego bloga do listy blogów au pair i witam na pokładzie! Nie przestawaj pisać, a na pewno wiele czytelników się wkrótce pojawi! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nowy rok, stare marzenia i stara ja.

Zaczynamy nowy rok z jednym starym postanowieniem, nawet nie wiem czy tak można to nazwać... Ze starym przyjacielem może byłoby lepiej, mianowicie z tym blogiem. Jak niektórzy z Was obiecują zabrać się za siebie tak ja chcę zabrać się za blogowanie; z zabierania się za siebie zrezygnowałam wieki temu.

W związku z tym, że miniony rok przyniósł mi morze wspaniałych wspomnień i przyjaciół i w sumie nie mam na co narzekać - przy czym takie zdanie z moich ust pada bardzo rzadko, więc jedyne co mam w głowie myśląc o obecnym roku to "proszę nie bądź gorszy".

Żałuję jedynie tego, że nie spisywałam swoich wspomnień na bierząco w związku z czym niektóre historie bledną w mojej pamięci z każdym dniem, i te dobre i te złe. Spełniłam kilka swoich marzeń, a w sumie więcej niż miałam wcześniej na liście dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze.

Teraz jak tak siedzę i zastanawiam się jak ułożyć moje myśli w zdania zastanawiam się jak udało mi się zrobić to wszystko w tak krótkim …

Match #cc Room#APIA

MATCH #18(24.11.2017)
Lokalizacja: 
Mountain Lakes, NJ Dzieci:  girl ( 4 y/o, 2 y/o) Komentarz: Podbicie profilu -nie lubię czegoś takiego. Hosia pomimo mojej odmownej odpowiedzi nalegała na skype, więc się zgodziłam. Oczywiście napisałam po raz kolejny, że nie będę z dziećmi rozmawiać po polsku, na co ona że jej bardziej zależy na moim doświadczeniu i opiece nad nimi niż na języku. Oczywiście na skype się okazało, że jednak by chciała, żebym mówiła do dzieci po polsku. 15 min wyjęte z życia. 

NIEMATCH #4 (25.11.2017)
Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (11y/o, 2,5 y/o), boy (2,5 y/o)
Komentarz: Same sex couple, potrzebują kogoś na styczeń

NIEMATCH #5 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (3 y/o), boy (8months) Komentarz: Na Santa Monica Beach 15 min rowerem

NIEMATCH #6 (25.11.2017) Lokalizacja: Los Angeles, CA Dzieci: girl (2 y/o) Komentarz: 


NIEMATCH #7(26.11.2017)
Lokalizacja: ?? Dzieci:  ? Komentarz: Napisała do mnie Hosia na fb, ale później nigdy do mnie nie wróciła 
MATCH #1…

#Agencyjny update

Dzisiaj powracam do Was z updatem dotyczącym agencji. Zrobimy szybkie porównanie kilku agencji na które się zdecydowałam (plusy i minusy) oraz powody dla których odrzuciłam inne.


AUPAIR.PL Plusy Dość tania 990 zł Przyjmuje chłopaków (warunek 21 lat)Minusy Pierwsza rata przed znalezieniem rodziny Na dodatek wysoka 450 złJest bezzwrotna (MEGA WIELKI MINUS)Agencja jest dość mała w porównaniu do innych gigantów, więc zawsze istnieje obawa, że w razie rematchu możemy nie znaleźć rodziny.  ? Nie mam pojęcia czy ubezpieczone jest w cenie, czy trzeba za nie ekstra płacić
Werdykt: odrzuciłam automatycznie po usłyszeniu, że pierwsza wpłata jest bezzwrotna. 

PROWORK
Plusy Względnie tania 1090 złPrawdopodobnie przyjmuje chłopaków Ubezpieczenie rozszerzone w cenieProgram AupairPROFESSIONAL Minusy Pierwsza wpłata przed znalezieniem rodziny Dość niska 190 zł (ale nadal przed!)Nie wiem jak ze zwrotem (??)Agencja jest jedynie pośrednikiem
Werdykt: odrzuciłam. Nie ukrywam mam uprzedzenie do prowork sprzed nie…